Wydawnictwo ‚Dwie siostry’

Wydawnictwo Dwie Siostry jest niewielkim niezależnym domem wydawniczym założonym przez Joannę Rzyską, Jadwigę Jędryas oraz Ewę Stiasny, specjalizującym się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Wydawane są zarówno książki autorów polskich jak i zagranicznych. Dużą wagę przywiązuje się do tradycji.

typogryzmol_bologna

Książka „Typogryzmol” Jana Bajtlika otrzymała wyróżnienie BolognaRagazzi Award 2015 w kategorii „non fiction”!

 

Wydawnictwo przypomina czytelnikom klasyczne tytuły literatury dziecięcej i prace mistrzów polskiej grafiki książkowej, a jednocześnie promuje młodych, utalentowanych autorów i ilustratorów. Priorytetem zespołu wydawnictwa jest wydawanie książek pięknych, mądrych i pomysłowych. Nakładem wydawnictwa ukazały się m. in. D.E.S.I.G.N, D.O.M.E.K oraz wznowienia takich książek jak: „Babcia na jabłoni” Miry Lobe z ilustracjami Mirosława Pokory, seria o detektywie Ture Sventonie Ake Holmberga, wiersze dla dzieci Stanisława JachowiczaJuliana Tuwima czy Aleksandra Fredry.

phpThumb_generated_thumbnailjpgdesign1 phpThumb_generated_thumbnailjpgdomek1

W ciągu kilku lat udało się wypracować wydawnictwu wyrazistą markę cenioną zarówno przez czytelników, krytyków oraz fachowców z branży księgarskiej i wydawniczej. Od początku działalności Dwie Siostry przykładają szczególną wagę do jakości estetycznej, merytorycznej i edytorskiej wydawanych książek. Dokładają wszelkich starań, by spełniały one najwyższe standardy, a o tym, że starania są skuteczne świadczą liczne wyróżnienia oraz nagrody m.in. wyróżnienie ” w konkursie Bologna Ragazzi Award za walory estetyczne i piękną szatę graficzną dla „Typogryzmol” i „Wytwórnika kulinarnego”, a „Mapy” zdobyły prestiżową nagrodę Prix Sorcieres. Warto także zajrzeć osobiście do Księgarni Dwóch Sióstr, mają tam miejsce wydarzenia takiej jak: Wtorkowe Czytanki, zajęcia plastyczne oraz spotkania z autorami i ilustratorami książek.

phpThumb_generated_thumbnailjpg phpThumb_generated_thumbnailjpg2 phpThumb_generated_thumbnailjpg3

Źródło: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *