Podwodne rzeźby

Jason de Caires Taylor (ur.1974) to artysta wszechstronny. Większość swojego dzieciństwa spędził na rafach koralowych w Malezji, gdzie prawdopodobnie rozwinęła się jego miłość do morza i fascynacja światem przyrody. Woda jest jego żywiołem i stała się także naturalnym otoczeniem jeo rzeźb. Po studiach w Institute of Arts w Londynie, które ukończył 1998 roku, pracował min. w katedrze w Canterbury, gdzie uczył się tradycyjnych technik rzeźbiarskich w kamieniu. W 2006 roku Jason de Caires Taylor stworzył swoje pierwsze podwodne rzeźby. Usytuowane przy Moilinere Bay u wybrzeży wyspy Grenady w zachodnich Indiach zostały wpisane na listę 25 cudów National Geographic.

11-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture

Pod wodą oglądamy 26 postaci dzieci trzymających się za ręce tworząc magiczny krąg. Rzeźby zostały zaprojektowane w tym miejscu nie przypadkowo. Pojawiły się one w miejscu zniszczonym przez huragan Ivan, w celu odtworzenia zagrożonych obszarów rafy koralowej. Ostatnie przedsięwzięcie Artysty z roku 2009 to MUSA (Museo Subaquantico De Arte), w którego skład wchodzi ponad 450 rzeźb zatopionych w płytkich wodach w pobliżu Cancun, w Meksyku, gdzie rocznie nurkuje ok. 750 tys osób. Każda z rzeźb wykonana jest z cementu z dodatkiem specjalistycznych materiałów pozwalających na tworzenie się nowego życia koralowców. Podwodny park oprócz możliwości podwodnego spaceru wśród niezwykłych posągów, daje również możliwość obcowania z podmorskim światem dostarczając dodatkowych, niesamowitych wrażeń.

1-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture_0 3-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 4-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 5-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 6-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 7-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 8-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 9-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 10-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 11-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 12-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 13-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 14-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 15-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 16-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 17-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 18-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 19-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 21-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 22-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 23-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 24-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 25-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 26-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 28-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 29-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 30-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 31-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 32-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 34-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 35-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 36-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 37-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture 38-sculpture-modern-art-jason-decaires-taylor-sculpture Jason-deCaires-Taylor-Sculpture Ocean-Atlas-Jason-deCaires-Taylor-Nassau-Bahamas The-Rising-Tide-1-of-7-Jason-deCaires-Taylor

 

Źródło: http://www.underwatersculpture.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *