Mikro elektrownia wodna

Jednym z największych mankamentów urządzeń mobilnych jest bateria, która szybko się rozładowuje. Wybierając się na wycieczkę poza miasto, staramy się mieć stały dostęp do energii elektrycznej przez użycie paneli słonecznych czy banków energii. Jednak od niedawna na rynku możemy dostać Blue Freedom, czyli najmniejszą hydroelektrownię.

mini1

Blue Freedom to kieszonkowa elektrownia wodna stworzona do produkcji energii elektrycznej w ilości wystarczającej do zasilenia m.in telefonu. Urządzenie uruchamiane jest przez włożenie do wody, najlepiej strumyka bądź rzeki. Ciecz przepływająca przez urządzenie zacznie poruszać łopatkami turbiny generatora i produkować potrzebną energię. Z kolei ta zostanie zmagazynowa w akumulatorze o pojemności 5000 mAh.

 

mini2

Jak zapewnia producent tej mini elektrowni jedna godzina pracy generatora zapewni nam do 10 godzin rozmów telefonicznych. Ładowanie urządzeń mobilnych odbywa się za pośrednictwem kabla USB. Posiada także diodę LED, ułatwiającą obsługę w nocy. Kształt obręczy urządzenia ułatwi pewny uchwyt nawet gdy nurt rzeki jest silny. Waga to jedynie 400 gram, przez co jest lekkie i poręczne. Minusem jest jednak to, że urządzenie nie sprawdzi się w mieście, parku czy na działce, czyli w miejscach, w których nie mamy dostępu do rzek czy rwących strumieni. Cena mini elektrowni to ok. 300$.

 

mini3 mini4 mini5 mini6

RelatedPost

Źródło: http://blue-freedom.net/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *