Lambeth Marsh House

Lambeth Marsh House to powstały w 1820 roku dom, znajdujący się na obszarze Lambeth, jednej z 32 gmin Wielkiego Londynu. Pozostawał niezamieszkany od ponad dziesięciu lat aż doczekał się całkiem ciekawej rewitalizacji.

To studio Fraher Architects odpowiada za remont i rozbudowę tej ceglanej nieruchomości.Zadanie nie było łatwe ponieważ budynek znajduje się na liście obiektów chronionych, zatem wszelkie dokonywane zmiany nie mogły zbyt mocno ingerować w jego wygląd. Wyzwaniem było, aby przywrócić życie na wszystkich piętrach z jednoczesnym poszanowaniem dziedzictwa tego miejsca.

Ciekawszym z zabiegów jest szklany dach który zapewnia mnóstwo naturalnego światła we wszystkich pomieszczeniach na parterze. Natomiast wnętrze zostało odnowione przy użyciu tradycyjnych materiałów i technik dzięki temu zachowało oryginalny charakter budynku.

Zdjęcia: Jack Hobhouse

Lambeth-Marsh-House-1 Lambeth-Marsh-House-2 Lambeth-Marsh-House-3 Lambeth-Marsh-House-4 5 Lambeth-Marsh-House-6- Lambeth-Marsh-House-7 Lambeth-Marsh-House-7bis Lambeth-Marsh-House-7te Lambeth-Marsh-House-8 Lambeth-Marsh-House-9 Lambeth-Marsh-House-31 Lambeth-Marsh-House-51

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *