Galaktyczna instalacja

Francuski artysta Miguel Chevalier, znany z wielu indywidualnych wystaw m.in. na Malcie i w Hong Kongu, tym razem przeszedł samego siebie, tworząc galaktyczną instalację artystyczną na Uniwersytecie w Cambridge. Na imprezie charytatywnej zaprezentowano niesamowitą grę świateł, mnogość i bogate kolory systemu cyfrowego, które doskonale rezonowały ze światłem witraży. Oczom zebranych, znany im budynek, ukazał się w zupełnie innej osłonie.

cambridge_01

Wizualizacje stworzone zostały jako tło dla przemów wygłaszanych podczas konferencji, a powyższy efekt możliwy był dzięki rozmieszczonym po całej kaplicy rzutnikom. Cyfrowy projekt artysty zahacza o różne tematy, prezentując doskonałości z dziedziny biologii, neurologii, fizyki oraz biotechnologii. Instalacja ma na celu uzmysłowić nam, że każdego dnia w pewnym sensie odkrywamy wszechświat.

cambridge_02

Rzeczy wokół nas pojawiają się i znikają. Chevalier zabiera odbiorców w świat nauki, ale zarazem magii.

 

cambridge_03 cambridge_04

Instalacja ta podkreśla urok XVI wiecznej kaplicy, jeden z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej w Anglii. King College Chapel widywana dotychczas za dnia, za sprawą niesamowitego projektu została dostrzeżona w nocy, jako niespotykane dotąd doświadczenie wizualne, karmiąc nie tylko oczy, ale i duszę.

cambridge_05 cambridge_06 cambridge_07 cambridge_08 cambridge_09 cambridge_10

Źródło: http://www.miguel-chevalier.com/fr/dear-world-yours-cambridge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *